Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » З 9-го травня виборці зможуть йти на дільниці й перевірити себе у списках

З 9-го травня виборці зможуть йти на дільниці й перевірити себе у списках

З 9-го травня виборці зможуть йти на дільниці й перевірити себе у списках

8-го травня збігає термін передачі попередніх списків виборців та іменних запрошень дільничним виборчим комісіям звичайних виборчих дільниць, тобто від 9-го травня виборці зможуть прийти на дільниці та перевірити себе у списках.

Згідно з ч. 6, ст. 31 ЗУ «Про вибори Президента України», орган ведення Державного реєстру виборців не пізніш як за шістнадцять днів до дня виборів у приміщенні, в якому він розташований, передає один примірник попереднього списку виборців та виготовлені іменні запрошення, передбачені частиною другою статті 32 цього Закону, відповідній дільничній виборчій комісії.

Виборці можуть прийти на свою дільницю й перевірити свої дані у реєстрі або перевірити відомості на сайті Державного реєстру виборців.

Згідно з ч. 3, ст. 31 ЗУ «Про вибори Президента України», кожен громадянин має право ознайомитися із списком виборців у приміщенні відповідної дільничної виборчої комісії та перевірити правильність внесених до нього відомостей. Громадянин має право звернутися до відповідної дільничної виборчої комісії або безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців чи суду за місцезнаходженням виборчої дільниці щодо допущених при складанні попереднього списку виборців неправильностей, у тому числі невключення, неправильного включення або виключення із списку виборців його або інших осіб, а також щодо наявності або відсутності відміток про постійну нездатність виборця самостійно пересуватися.

Адреси дільничних виборчих комісій виборці можуть дізнатися на сайті ЦВК.

Варто також зазначити, що до 12 травня дільнична виборча комісія надсилає або доставляє в інший спосіб кожному виборцю іменне запрошення, отримане від органу ведення Державного реєстру виборців, яким повідомляє про включення його до попереднього списку виборців відповідної виборчої дільниці, адресу дільничної виборчої комісії, її номер телефону і розпорядок роботи, а також про час і місце голосування. Виборцям, стосовно яких у списку виборців є відмітка про постійну нездатність пересуватися самостійно, одночасно повідомляється, що їм буде надана можливість проголосувати за місцем перебування дільничні виборчі комісії мають надіслати або доставити кожному виборцю іменне запрошення.

Якщо запрошення не надійшло, то виборець має звернутися на дільницю або перевірити свої дані у Державному реєстрі виборців.

За коментарями звертайтесь:
Анатолій Бондарчук
Координатор спостереження ОПОРИ у Рівненській області
(096)9187408
Олександр Мельничук
Прес-секретар ОПОРИ у Рівненській області
(097)7190910


© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org