Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Замовні дослідження на користь Блоку П. Порошенко

Замовні дослідження на користь Блоку П. Порошенко

Замовні дослідження на користь Блоку П. Порошенко

На сайті "Дніпроград", 23 вересня оприлюднені результати соцдослідження під заголовком "За місяць до виборів Блок Петра Порошенка – беззаперечний лідер симпатій" (http://dniprograd.org/ua/news/anons/20194). Автор тексту Іван Мураха наводить дані дослідження компанії Ю.С.С, згідно з якими за "Блок Петра Порошенка" на Дніпропетровщині готові проголосувати 43,7% респондентів, що візьмуть участь у виборах.

Оприлюднений текст має всі ознаки замовного. Результати опитування відсутні на сайті компанії Ю.С.С. (http://ussresearch.com.ua/), не вказано метод проведення опитування, не зазначено похибку, наводяться лише приблизні терміни опитування.

Фактично, оприлюднені результати є лише позицією опитаних людей і їх не можна вважати репрезентативними.

Сайт "Дніпроград" видається громадськими об'єднаннями ГРАД, які свого часу очолював Андрій Денисенко, нині - кандидат в народні депутати від "Блоку Петра Порошенка" в 26 окрузі.

Це вже друга маніпуляція з рейтингами, зафіксована "ОПОРОЮ" за останній тиждень.

Розміщення результатів опитування без повної інформації про нього є порушенням частини 10 статті 71 Закону "Про вибори народних депутатів України": Засоби масової інформації у разі оприлюднення результатів опитування громадської думки, пов'язаного з виборами депутатів, зобов'язані зазначити замовника опитування, повну назву організації, що проводила опитування, час його проведення, територію, яку охоплювало опитування, розмір та спосіб формування соціологічної вибірки опитаних, метод опитування, точне формулювання питань, можливу статистичну похибку.

 


© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org