Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Зареєстровані кандидати і партії порушують умови агітації

Зареєстровані кандидати і партії порушують умови агітації

Зареєстровані кандидати і партії порушують умови агітації

Найбільші міста області – Дніпропетровськ та Кривий Ріг агітують з порушеннями. Кандидати та політичні партії не переймаються відсутністю вихідних даних на своїх агітаційних матеріалах, а в Павлограді кандидат агітує у власному торгівельному центрі.

На вулицях міста Дніпропетровська масово розміщені агітаційні плакати кандидатів в мери Дніпропетровська: Олексія Чеберди (Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина») та Бориса Філатова («УКРОП») - зареєстровані 28.09.2015; а також партії "Батьківщина" - зареєстрована 26.09.2015 в Дніпропетровську обласну раду. Плакати не містять вихідних даних, інформація про тираж та замовника відсутня.

Партія "Громадська сила" та її кандидат в мери Дніпропетровська Загід Краснов перед реєстрацію заздалегідь прибрали рекламу, щоб дотриматися вимог закону. Намет з прізвищем З. Краснова (зареєстрований 26.09) тепер теж без вихідних даних.

З аналогічними порушеннями проходить агітація у м. Кривому Розі. Так положеннями закону нехтують кандидати в мери Кривого Рогу: Милобог Ю.В. («Об'єднання «САМОПОМІЧ»); Бабенко О.В. («Батьківщина»); Караманіц К.Ф. (Партія «Відродження») – зареєстровані 28.09.15. Смалій О.Б. (Радикальна партія О.Ляшка) - зареєстрований 29.09.15 та Світловський О.А. (БПП «Солідарність») - зареєстрований 30.09.15. Білборди та сіті-лайти з агітацією були розміщені задовго до реєстрації кандидата і не мають вихідних даних по сьогоднішній день. 

Спостерігачі ГМ «ОПОРИ» взяли коментарі в штабах, але всі відповіді зводились до того, що політичну рекламу розміщує не сам кандидат, а партія яку він представляє. Тому, сам кандидат відношення до розміщення реклами не має.

На сьогоднішній день, з'явились нові агітаційні білборди кандидата в мери Кривого Рогу Бабенко О.В. уже з зазначеними вихідними даними, але попередні, без вихідних даних теж ще присутні по місту.

Згідно п. 2 ст. 56 Закону України «Про місцеві вибори»: Друкований агітаційний матеріал повинен містити відомості про замовника та установу, що здійснила друк, його тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без зазначених відомостей забороняється.

До друкованих агітаційних матеріалів належать плакати, стенди, листівки, постери, інша друкована продукція з написами, що стосуються передвиборної агітації, а також матеріали, що розміщуються на носіях зовнішньої реклами.

 © ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org