Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » ЗАЯВА Комітету виборців України та Громадянської Мережі ОПОРА щодо нелегітимності так званого референдуму в АР Крим

ЗАЯВА Комітету виборців України та Громадянської Мережі ОПОРА щодо нелегітимності так званого референдуму в АР Крим

ЗАЯВА Комітету виборців України та Громадянської Мережі ОПОРА щодо нелегітимності так званого референдуму в АР Крим

6 березня 2014 року Верховна Рада Автономної Республіки Крим та міська рада Севастополя прийняли постанови про проведення так званого референдуму про статус АР Крим та міста Севастополь.

Комітет виборців України та Громадянська мережа ОПОРА констатують:

  • Депутати Верховної Ради АРК та міськрада Севастополя не мають відповідних повноважень;
  • В Україні відсутнє законодавство щодо організації та проведення місцевих референдумів;
  • Строки проведення та положення про організацію так званого референдуму не відповідають загальноприйнятим міжнародним стандартам.

Тому КВУ та ОПОРА, найбільші українські організації, які мають багаторічний досвід професійного моніторингу виборів та референдумів в Україні, не визнають легітимності голосування, запланованого на 16 березня та не будуть брати участь в офіційному спостереженні за цими процесами.

Також КВУ та ОПОРА звертаються до всіх українських, іноземних та міжнародних організацій, що планують спостерігати за псевдореферендумом відмовитись від участі у політичному дійстві, яке знаходиться поза українським та міжнародним правовим полем. Робота в Криму 16 березня буде сприйматись, як спроба легітимізації позазаконного процесу, в чому не можуть брати участь організації з досвідом, історією та принципами.

КВУ та ОПОРА наголошують, що в діяльності будь-яких спостережницьких організацій першочерговою є довіра та репутація. Участь у моніторингу за незаконним референдумом може розцінюватись, як політично мотивована та заангажована.

Організації стверджують, що такий інструмент народовладдя як вибори та референдуми повинні використовуватися виключно в межах законодавства та міжнародних стандартів.

Громадянська мережа ОПОРА

Комітет виборців України

За коментарями звертатись:

Ольга Айвазовська – Громадянська мережа ОПОРА - 063 617 97 50

Олександр Черненко – Комітет виборців України - 050 310 99 75© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org