Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » » » Зведений портрет за партійними списками

Зведений портрет за партійними списками

Зведений портрет за партійними списками

На продовження теми про зведені інформаційні портрети кандидатів у депутати ми склали зведений нарис кандидатів із виборчих списків партій. Цей опис буде трохи коротшим - ми не маємо інформації про місця народження кандидатів та рівень їхньої освіти (ця інформація на сайті ЦВК не оприлюднена).
Для створення зведеного інформаційного портрету використано дані про всіх кандидатів, які фігурували у виборчих списках партій - 3128 осіб. Ми не стали видаляти записи 14 осіб, які відмовились від участі у виборах. Як і при складанні портрета кандидатів-мажоритарників - нас цікавить найповніша інформація.

Для обробки інформації та створення графіки використано програмне середовище R на базі операційної системи Debian GNU/Linux. Для зручнішого розташування написів на графіці ми скоротили назви партійних сил.

Отже, станом на 17 жовтня 2014 року на сайті ЦВК містились дані про 3128 кандидатів у виборчих списках партій, які балотуються в одномандантому виборчому окрузі. Із цих кандидатів - 14 відмовились від участі у виборчій кампанії.

Зведена інформація про місця проживання кандидатів виглядає наступним чином (рисунок 1):

Розселення наших кандидатів вельми нерівномірне. Перше місце посідає м.Київ, у якому проживає 865 кандидатів - майже третина! Другими за кількістю йдуть Київська (185) та Дніпропетровська (175) області. Найменша кількість кандидатів проживає у м.Севастополь (2), АР Крим (9) та Луганській (43) області.

Серед кандидатів 795 жінок та 2333 чоловіків. Співвідношення трохи більше, ніж серед кандидатів-мажоритарників (500/3007), але, всеодно, дуже низьке! Гендерний склад партійних списків представлений на рисунку 2:

В принципі, нічого нового на рисунку 2 ми не побачили - жінки складають переважну меншість всіх політичних сил. Єдина партія, в списках якої жінки становлять більшість - "Солідарність жінок України" (45 жінок, 16 чоловіків). Найменш "жіночою" партіями по відношенню жінок/чоловіків є ВІДРОДЖЕННЯ (7 жінок, 83 чоловіки), Громадянський рух (3 жінки, 31 чоловік) та ПРАВИЙ СЕКТОР (3 жінки та 30 чоловіків). Виокремлюється Конгрес Українських Націоналістів - у виборчих списках цієї партії 4 особи і всі - чоловіки.

Гістограма вікового складу майже повторює гістограму для кандидатів-мажоритарників (рисунок 3):

Згідно з даними ЦВК, найстаршим кандидатом є Павличко Дмитро Васильович: №133 у списку Блоку Петра Порошенка; дата народження 28 вересня 1929 року. Наймолодшим кандидатом є Амідала Падме Миколаївна: №4 у списку Інтернет партії; дата народження 2 жовтня 1993 року.

Серед найпоширеніших прізвищ фігурують Кравченко (12), Мельник (12), Шевченко (11). Найпоширеніші жіночі імена: Олена (78), Наталія (60), Ольга (60). Серед чоловічих імен, як і у випадку з кандидатами-мажоритарниками, Олександрів найбільше (250). На другому та третьому місці за частістю серед чоловічих імен: Сергій (168) та Володимир (151).

Отже, портрет середньостатистичного кандидата із виборчого списку партій виглядає наступним чином: чоловік у віці 40-45 років, на ім’я Олександр, мешкає у м.Києві.© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org