Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » » » » Звіт-аналіз утворених виборчих округів Дніпропетровської області

Звіт-аналіз утворених виборчих округів Дніпропетровської області

1. Чи змінились межі округів порівняно з 2002 роком? В яких округах? Чи це виправдано на вашу думку?

Змінено межі ВСІХ округів, порівняно з 2002 роком, а деякі округи 2-3 змінено майже на 80%.

 

 

2. Чи є випадки, що окремі райони/міста поміняно місцями в сусідніх округах, порівняно із 2002 роком? Вкажіть округи, райони/міста? Чи це виправдано на вашу думку?

Округ №40 – Додали – м. Марганець та частину Заводського району м. Дніпродзержинська. Виключили Дніпропетровський район, Нікопольський район.

Округ №39 – Додали частину Синельниковського району. Виключили місто Першотравенськ.

Округ №38 – Додали Юрьївський район. Виключили Царичанський район.

Округ №37 – Додали частини Інгулецького та Тернівського районів м. Кривого Рогу.

Округ №36 – Додали м. Першотравенськ, зробивши з нього анклав. Виключили Синельниковський та Юріївські райони.

Округ №35 – Додали м. Орджонікідзе. Виключили м. Марганець.

Округ №33 – Додали селище Авангард (криворізької міської ради) та частину Саксаганського району. Виключили селище Степне (криворізької міської ради) та частину Широківського району.

Округ №32 – Виключили селище Авангард (криворізької міської ради) та частину Центрально-міського району.

Округ №31 – Додали селища Гірницьке, Коломійцеве, села Новоіванівка, Тернуватий Кут Криворізької міської ради. Виключили частину Саксаганського та Довгинцевського районів.

Округ №30 – Додали Дніпровський район м. Дніпродзержинська. Виключили Петриківський район та частину Заводського району м. Дніпродзержинська.

Округ №34 – раніше був №29. Додали Царичанський район та м. Жовті води. Виключили Дніпровський район м. Дніпродзержинська та Криничанський район.

Округи №24-28 включно, які знаходяться у м. Дніпропетровську змінено на 10-20%.

 

 

 

3. Чи є випадки коли райони/міста розділено між різними округами? Вкажіть округи, райони/міста? Чи це виправдано на вашу думку?

 • Самарьский район міста Дніпропетровська розділений між округами №24, №27!!!! Хоча раніше весь самарський район був в окрузі №26 разом з Індустріальним районом, що було логічним. Це може буди виправдано лише новим розподілом виборців.
 • Амур-Нижньодніпровський район міста Дніпропетровська розділений між округами №28, №25 та №29 – хоча раніше це був ОДИН №24 округ.!!!
 • Кіровський район міста Дніпропетровська розділений між округами №27 та №26
 • Заводський район міста Дніпродзержинська розділений між округами №30 та №40
 • Тернівський район міста Кривого Рогу розділений між округами №31та №37
 • Саксаганський район міста Кривого Рогу розділений між округами №32 та №33
 • Інгулецький район міста Кривого Рогу розділений між округами №33 та №37

 

Все це можна виправдати новими критеріями до кількості виборців, але приклади Амур-Нижньодніпровського району міста Дніпропетровська та Заводського району міста Дніпродзержинська є алогічними, або ця вибірка робилась під конкретного кандидата, який ще не проявив свою активність.

 

 

4. Чи є випадки, коли кількість виборців в окрузі більша чи менша на 12% від цифри «161 140». В яких округах? Чи це виправдано на вашу думку?

Ні, немає.

 

5. Чи є випадки утворення анклавів, тобто коли певна частина округу відірвана від основної? Вкажіть округи, населені пункти? Чи це виправдано на вашу думку?

 • Округ №36 – м. Першотравенськ стало анклавом, знаходиться в центрі Петропавлівського району, який відноситься до 39 округу. Є абсолютно алогічним з територіальної точки зору, особливо для кандидатів з м. Першотравенська, тому що його електорат зовсім у іншому районі.
 • Округ №37 – частини Інгулецького та Тернівського районів м. Кривого Рогу. Територіально не анклави, але адміністративно відносяться до м. Кривого Рогу. – Є виправданим, якщо спиратися на «ліміт» кількості виборців.
 • Округ №33 – селище Авангард Криворізької міської ради територіально знаходиться в Криворізькому районі. – таке приєднання є виправданим, тому що Авангард є логічною частиною м. Кривого Рогу.
 • Округ №26 – селище міського типу Авіаторське Дніпропетровської міської ради на території Дніпропетровського району.
 • Царичанський район у окрузі №34 територіально є анклавом, тому що відокремлений від інших районів свого округу річкою Дніпро. Але раніше відносився до округу №38, що було більш логічним. Щоб дістатися до його ТВК потрібно робити крюк через м. Дніпродзержинськ.

 

 

6. Які ще «дивинки» чи проблеми виявлено? З чим вони пов’язані?

 • м. Дніпропетровськ розподілено на 6 округів – а було на 5!!! 1  округ це №29 (частина Амур-Нижньодніпровського району міста Дніпропетровська (виборчі дільниці № 121046 – 121058, 121065 – 121070, 121078 – 121083, 121085, 121086, 121104), Дніпропетровський, Петриківський райони), що дає можливість кандидату з м. Дніпропетровська балотуватися на цій території.
 • м. Кривий Ріг розподілено на 4 округа – а було на 3!!! 1 округ це №37 (частина Інгулецького (виборчі дільниці № 121620 – 121635, 121637), частина Тернівського (виборча дільниця № 121729) районів міста Кривого Рогу, Апостолівський, Криворізький, Софіївський, Широківський райони.), що дає можливість кандидату з м. Кривого Рогу балотуватися на цій території. Зазначимо, що на території Інгулецького та Тернівського районів м. Кривого Рогу є великі підприємства МЕТІНВЕСТУ (ПР).
 • місто Марганець відокремлено до округа №40, який територіально дуже розтягнутий. Раніше м. Марганець відносився до округу №35 (міста Марганець (з населеними пунктами Марганецької міської ради), Нікополь; Нікопольський (з населеними пунктами Червоногригорівської селищної та Придніпровської сільської рад) район.) , де сильні позиции групи ПРИВАТ - ВАТ “МАРГАНЕЦЬКИЙ ГЗК”,  Орджонікідзевський ГЗК. Можна припустити, що це зроблено для послаблення позицій партії БЮТ, яка пов’язана з групою ПРИВАТ.

 

 

7. Якщо є зміна меж округів, то, на вашу думку, з чим вона може бути пов’язані?:

Округ №31 – Додали селища Гірницьке, Коломійцеве, села Новоіванівка, Тернуватий Кут Криворізької міської ради. Виключили частину Саксаганського та Довгинцевського районів. 100% підготували для кандидата від ПР, який працює в МЕТІНВЕСТІ, тому що більшість працівників ЦГЗК та ПІНГЗК мешкають у цьому районі.

Округ №30 – «підготували» м. Дніпродзержинськ компактно в один округ, виключивши Петриківський район. Скоріш за все для Станіслава Сафронова (мера діючого, який з 2004 року керую штабами ПР у тому регіоні).


© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org