Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Комунальна газета оскаржила рішення суду на користь кандидата

Комунальна газета оскаржила рішення суду на користь кандидата

Комунальна газета оскаржила рішення суду на користь кандидата

О 16:30 в Дніпропетровському апеляційному адміністративному суді почалося слухання справи про визнання дій відповідача комунальної газети «Червоний Гірник» щодо відмови в публікації агітаційного матеріалу кандидата на посаду міського голови Кривого Рогу незаконними. Відповідач на засідання не з'явився. Суд першої інстанції задовольнив вимогу позивача.

Апелянт заперечив, що агітація Ю. Милобога посягає на права іншого кандидата і містить неправдиву негативну інформацію, а також агітація має принизливий характер.

Позивач заперечив, що газета не мала права розривати договір в односторонньому порядку, і що заклик до виборців «прийти на вибори, щоб не довелося Вілкула виносити з кріслом», не є спробою повалення влади, як стверджує відповідач.

З рештою, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд, залишив в силі рішення Дзержинського районного суду, що дії «Червоного гірника», визнані незаконними. Та як вже раніше повідомляла ОПОРА газета порушила Закон, а саме:

ч. 1 ст. 57 Закону України «Про місцеві вибори»: «Передвиборна агітація з використанням засобів масової інформації усіх форм власності проводиться з дотриманням принципу рівних умов та можливостей у порядку, передбаченому цим Законом. Висвітлення виборчого процесу в засобах масової інформації всіх форм власності, у тому числі в інтерв’ю, дискусіях та дебатах, а також інформаційних повідомленнях, програмах новин і поточних подій, має здійснюватися на засадах об’єктивності, неупередженості та збалансованості».

ч. 4 ст. 57 Закону України «Про місцеві вибори»: «Засіб масової інформації, який надав ефірний час або друковану площу одному кандидату, місцевій організації партії, кандидати у депутати від якої зареєстровані в багатомандатних виборчих округах, не може відмовити у наданні ефірного часу чи друкованої площі на тих же умовах іншому кандидату, місцевій організації партії на відповідних місцевих виборах. Засіб масової інформації може відмовити у наданні ефірного часу чи друкованої площі кандидату, місцевій організації партії лише в разі, якщо надані для поширення матеріали містять відомості, зазначені у частинах третій і п’ятій статті 60 цього Закону».© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org