Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » » » » перебіг виборчої кампанії з моменту початку моніторингу до дня голосування

перебіг виборчої кампанії з моменту початку моніторингу до дня голосування

З початку виборів і до їх закінчення провладна партія (а в Дніпропетровській області влада і провладна партія - це практично тотожності) яскраво демонструвала свій намір за будь-яких умов залишитись при тій – таки ж владі. Адміністративний ресурс використовувався всюди. Особливо це стосувалось підприємств, установ і самих працівників бюджетної сфери. На них тиснули, їх залякували, їх заохочували й їм гарантували обрання до рад. Загалом, на перший погляд складалась картина демократичних і прозорих виборів.

 

Вся ця різноманітність політичних сил і кандидатів була лише прикриттям для партії влади (Партії Регіонів). Більшість політичних партій фактично виконували роль технічних партій для Партії регіонів. Такі партії (в Дніпропетровську) як Собор, Народна партія, Комуністична партія, Громадянська партія "ПОРА", Союз лівих сил, СДПУ (о), Нова демократія та деякі інші мали досить широке представництво в комісіях  (і ТВК, і ДВК), але не мали виборчих штабі, або мали надзвичайно скромні штаби.

 

Це говорить про те, що влада використовувала ці партії для збільшення свого представництва в комісіях, і відповідно для створення благодатних умов лише своїм кандидатам. Працівники центрів з обслуговування пенсіонерів, центрів соціального захисту, лікарі, вчителів тощо до своєї основної роботи, або замість неї займалися передвиборчою діяльністю. Слід зазначити, що склади комісій майже на 80% складалися з працівників того закладу, де розміщувалась комісія (тобто у школах це вчителі, у медичних закладах лікарі і т.д.)

 

В школах і закладах охорони здоров’я повсюди були розвішені агітаційні друковані матеріали кандидата від Партії регіонів – чи то директор школи, чи то головний лікар, чи то завідуючий, начальник.

 

Суди не розглядали позовів на провладну партію. Головне пояснення – немає достатньо доказів.

 

Партія регіонів отримувала перша всю необхідну інформацію, решта партії – як пощастить. Так, Дніпропетровська міська виборча комісія прийняла рішення, що лише певні поліграфічні підприємства можуть виготовляти агітаційну продукцію на цих виборах. Відповідно, непровладний кандидат зміг надрукувати свої матеріали лише наприкінці виборчої кампанії. Адже перелічені дніпропетровською міською ТВК поліграфічні підприємства були надзвичайно завантажені перші тижні агітаційного періоду.

 

день голосування

 

День голосування по Дніпропетровській області проходив доволі спокійні завдяки низькій явці виборців. Завдяки тотальній присутності представників Партії Регіонів у ДВК від різних партій на дільницях не було протистоянь або фіксацій порушень виборчого законодавства. Але майже на всіх дільницях по області, де були присутні спостерігачі або члени ДВК від не провладних партій або ГО, було зафіксовано численні незначні порушення виборчого законодавства.

 

Найбільш показові інциденти:

  • Агітація в Самарському районі м. Дніпропетровська (ж/м Придніпровськ) в день виборів кандидатом до обласної ради Касяновим С. (Народна партія);
  • в Ленінському районі м. Дніпропетровська жодна ДВК не отримала повний комплект автобіографій кандидатів в депутати до міської ради по одномандатних мажоритарних округах. В неповний комплект стабільно входив кандидат від Партії регіонів та інший (заздалегідь відомо) непрохідний кандидат.
  • У Дніпропетровську на дільницях № 03271 та №03272 спостерігачами Громадянської мережі «ОПОРА» та спостерігачами від опозиційних кандидатів було зафіксовано кілька автомобілів, що протягом дня здійснювали доставку виборців. Це Волга зеленого кольору АЕ0134 АМ,  чорний Chevrolet АЕ 4924 СМ та мікроавтобус Mercedes АЕ 0481 АА.
  • 1050 зайвих бюлетенів на одній ДВК05201 м. Кривий Ріг;
  • В Новомосковську районну виборчу комісію голова та інші члени ДВК № 22 (с.Підпільне) привезли бюлетені разом із печаткою.
  • В Кривому Розі на багатьох виборчих дільницях розташованих у одному приміщенні спостерігається розміщення одного інформаційного стенду (з біографіями кандидатів та переліком партій) на всі дільниці в цьому приміщенні.
  • За словами голови міської організації партії, кандидата-мажоритарника у депутати міської ради Станіслава Якушева, на дільниці №03310, що у Бабушкінському районі, видавали не пронумеровані бюлетені.
  • Біля дільниці №05217 у м. Кривий Ріг по вул. Вітчизни №9 Центрально-Міського району (де розміщені) спостерігачами від «Сильної України» була зафіксована, проте не задокументована, спроба підкупу виборців.
  • У м. Кривому Розі були зафіксовані такі порушення з бюлетенями:
    На дільницях №05054 та №05053, розташованих у приміщенні середньої загальноосвітньої школи №71 виборцям замість семи бюлетенів видавалося лише шість бюлетенів. 
  • В індустріальному районі м. Дніпропетровська спостерігач від «ОПОРИ» Миршавка Олексій вирішив проголосувати та не знайшов себе у списках виборців. Він попрямував до районного суду та написав заяву на включення його до списку виборців, але суд йому відмовив, посилаючись на те, що йому потрібно було робити це раніше.
  • На ДВК №03379 у м. Дніпропетровську спостерігачі від преси «Громадська сила» цілий день вели паралельний підрахунок виборців, які взяли участь у голосування біля урн у приміщенні дільниці. Так за весь день спостерігачі нарахували не більше 720 осіб, які проголосували на цій дільниці
  • Станом на 22 годину, після закриття, комісія оголосила кількість виборців що проголосувало – 960 осіб. Обурені такою різницею спостерігачі від інших партій та преси повідомили про цей факт до своїх центральних апаратів та зібрали біля дільниці велику кількість людей. Під таким «психологічним» впливом, комісія почала перераховувати заново кількість осіб, які взяли участь у голосуванні та на 24.00 комісія встановила, що реально проголосувало 690 осіб.

 

 

На багатьох ТВК процес прийому документів був дуже повільним та неорганізованим. Якби явка була б більше то прийом документів міг затягнутися вдвічі. Процес буд достатньо публічним, спостерігачі без особливих проблем мали доступ до ТВК.

 

ТВК не хотіло визнавати вибори сфальсифікованими, проте Адміністративний окружний суд задовільнив позивачів від партії "Зелені" вимогу про проведення повторних виборів. 

 

Результати виборів по селу Миколаївка петриківського району оскаржувались партією «Зелені»

 

Суспільство не дуже довіряє результатам виборів, але все це виражається тільки розмовами, тому що люди вже зневірилися у владі і більшості виборців байдуже хто буде при владі.

 

Основні політичні гравці визнають результати виборів.

 

Загальна оцінка виборів – задовільно. Тотальна неспроможність партій при підготовці членів ДВК, відсутність фінансування, відсутність чітких систем менеджменту – все це привело до того, що ті партії, які мали фінансування були у фаворі.

 

 

Вибори визнано недійсними:

 

№ п/п

Назва ТВК

Округ

Причина (впишіть коротко і зрозуміло)

1

Петриківська районна виборча комісія

Вибори сільського голови с. Миколаївка

ТВК не хоче визнавати вибори сфальсифікованими, проте Адміністративний окружний суд задовільнив позивачів від партії "Зелені" вимогу про проведення повторних виборів. 

 

Переголосування:

№ п/п

Назва ТВК

Яке переголосування відбувається?(впишіть коротко і зрозуміло)

Дата

Причина

1

Магдалинівська районна виборча комісія

дільниця 20028, перевибори депутата до Пролетарської сільської ради

січень

кількість голосів "ні за кого" перевищило кількість за кандидата (а балотувався лише один кандидат)

 

Магдалинівська районна виборча комісія

дільниця 20020 перевибори депутата до Оленівської сільської ради

січень

кількість голосів "ні за кого" перевищило кількість за кандидата (а балотувався лише один кандидат)

 

Магдалинівська районна виборча комісія

дільниця 20004,  переголосування, вибори депутата до Гупалівської сільської ради

21 листопада

рівна кількість голосів за кандидатів

 

Магдалинівська районна виборча комісія

дільниця 20030, переголосування, вибори депутата до Чернецької сільської ради

21 листопада

рівна кількість голосів за кандидатів

 

Магдалинівська районна виборча комісія

дільниця 20016, переголосування, вибори депутата до Марянівської сільської ради

21 листопада

рівна кількість голосів за кандидатів

2

Солонянська районна виборча комісія

дільниця 30039, переголосування до Тритузнянської сільської ради

7 листопада

рівна кількість голосів за кандидатів

3

Тернівська міська виборча комісія

дільниця 13011, переголосування на міському мажоритарному окрузі №17

14 листопада

2 кандидати набрали по 76 голосів

4

Синельниківська районна виборча комісія

вибори депутатів (по одному) до Дібровської, Михайлівської, Мар"ївської сільських рад

14 листопада

3 кандидати набрали однакову кількість голосів

 

Повторний підрахунок голосів:

№ п/п

Назва ТВК

Причина (впишіть коротко і зрозуміло)

Результат (впишіть коротко і зрозуміло)

1

Солонянська районна виборча комісія

дільниця 30037, до Сурсько-Михайлівської сільської ради

результат перерахунку голосів залишився незмінним

 

 

дільниця 30004, до Василівської сільської ради

різниця між кандидатами з семи голосів зменшилась до п"яти, результат перерахунку голосів залишився незмінним

 

 

дільниця 30005, с. Кам"яне, виборчий округ №3 до Солонянської райради, подав кандидат, який набрав менше голосів

результат перерахунку голосів залишився незмінним

2

Дніпродзержинська міська виборча комісія

дільниця 02008, вибори в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №° 5 до Дніпропетровської обласної ради

розбіжності в три бюлетеня за кандидата від партії "Наша Україна"

3

Самарська районна в м.Дніпропетровську виборча комісія

"Сильна Україна" подавала заяви на перерахунок голосів по 114, 115, 122 дільницям

суттєвих змін не відбулось, розбіжності склали у 2-5 бюлетенів

4

Дніпропетровська районна виборча комісія

дільниця №17026 по мажоритарному округу до райради, заява кандидата, який взяв друге місце

перерахунок на остаточні результати не вплинув

 

 


© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org